مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۴/۰۱

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان: بیش از ۵۰ درصد مدارس استان کرمان خیر ساز هستند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان: بیش از ۵۰ درصد مدارس استان کرمان خیر ساز هستند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بم گفت: بیش از ۵۰ درصد مدارس استان کرمان خیرساز هستند.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بم  ظهر امروز ۳۱ خرداد رضا رضایی در نشست جلسه شورای آموزش پرورش  با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی که فرموده اند: «بم را این بار می سازیم و خواهیم ساخت اما؛ محکمتر» خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به بم داشت و دارد و تاکید ایشان مبنی بر ساخت بم با وجود نیروهای بومی توانمند در این شهرستان تحقق یافت و از دل ویرانه های ناشی از زلزله، شهری زیبا و محکم ساخته شد.
وی با اشاره به تحصیل بیش از ۳۸ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان بم خاطر نشان کرد: نوسازی، بهسازی و ساخت فضای آموزشی استاندار در راستای کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی در شهرستان بم از اولویت های آموزش و پرورش استان است.
رضایی با اشاره به افت تحصیلی دانش آموزان در دوران شیوع ویروس کرونا از اجرای طرح تثبیت و جبران یادگیری ویژه دانش آموزان استان در تابستان سال جاری خبر داد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن تقدیر از همت و تلاش فرهنگیان، اولیا و مردم در خصوص بازگشایی حضوری مدارس از فروردین ۱۴۰۱  گفت: استقبال ۱۰۰ درصدی دانش آموزی از آموزش حضوری مهر تاییدی بر اهمیت و نقش  آموزش حضوری در تسهیل فرآیند یاددهی یادگیری است.
رضایی کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی را یکی از مهمترین راهبرد های آموزش و پرورش استان دانست و گفت: در راستای تحقق این مهم بیش از ۸۰ پایگاه مطالعاتی در شهرستان ها و مناطق استان راه اندازی شده و راه اندازی این پایگاه ها از ابتدای سال تحصیلی آینده در دستور کار است.
وی با بیان اینکه فعالیت های تربیتی و پرورشی در دوران کرونا با چالش جدی مواجه شده، از اجرای طرح توانمند سازی مربیان تربیتی در تابستان سال جاری با همکاری ستاد اقامه نماز استان خبر داد.
 رضایی بر غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان با محوریت اردوگاه های دانش آموزی و کانون های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مدارس استان کرمان خیر ساز هستند افزود: هر گونه تغییر نام و یا کاربری مدارس خیر ساز بدون هماهنگی، تخلف است؛ مگر در مواردی که اجازه خیر و یا وارث آن وجود داشته باشد.
رضایی با بیان اینکه آموزش و پرورش توانمندی ها و سرمایه های ارزنده ای دارد گفت: استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش در راستای افزایش بهره وری و رفع مشکلات مالی نظام تعلیم و تربیت ضروری است.
وی با اشاره به وجود ۴ هزار درخت خرما در هنرستان کشاورزی بم از تکمیل و راه اندازی کارخانه شیر هنرستان کشاورزی مهر بم خبر داد


منبع : فرمانداری بم


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲