مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

۱۰۵ میلیاردتومان به طرح‌های اقتصاد مقاومتی بم اختصاص یافت

۱۰۵ میلیاردتومان به طرح‌های اقتصاد مقاومتی بم اختصاص یافت

به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اینک هفت پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان بم وجود دارد که در سالجاری به سه پروژه اصلی آن مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.


به گزارش ایرنا، جعفر رودری شامگاه چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان بم بدون اشاره به پروژه های شاخص اقتصاد مقاومتی در این شهرستان افزود: مهمترین دغدغه ما مساله اقتصاد و معیشت مردم است و  موضوع اقتصاد مقاومتی و نام گذاری سال ۹۹ به نام سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری نیز معطوف به همین مسایل زیربنایی است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار داشت: چهار درصد جمعیت استان را شهرستان بم تشکیل می دهد و نرخ رشد آن بالاتر از متوسط استان است همچنین بم در کشور به لحاظ تولید مرکبات، خرما، خودرو  از جایگاه ملی برخوردار بوده و نرخ بیکاری در سرشماری سال ۹۵ در بم کمتر شده است.
وی در خصوص فروش اموال منقول مازاد دستگاه ها خاطرنشان کرد: اگر اداره کل یا دستگاه های اجرایی ملکی دارند که نمی توانند از آن استفاده کنند با تغییر کاربری و واگذاری به بخش خصوصی می توانند منابع آن را به بودجه دولت واریز کرده تا خرج همان ارگان و یا دستگاه شود.
رودری در خصوص روند اجرای عملیات پروژه بهسازی مسیر جیرفت-بم-کرمان تاکید کرد: این پروژه به طول ۳۸ کیلومتر بوده که در سه قطعه تعریف شده و قطعه اول آن به طول ۱۲ کیلومتر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتبار کل این پروژه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان بوده است.
وی همچنین گفت: در سال جاری جهت تکمیل این پروژه مبلغ ۵۱ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده که پیگیر تخصیص کامل این اعتبار هستیم و امیدواریم تا پایان سال جاری پروژه به بهره برداری برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخصوص عملیات احداث باند دوم محور "دارزین - دهبکری" افزود: طول این محور حدود ۲۵ کیلومتر است که مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تاکنون هزینه شده و پیشرفت فیزیکی این پروژه ۲درصد است.
رودری با اشاره به اینکه ۹ کیلومتر این محور کوهستانی و ۱۶کیلومتر آن تپه ماهور است گفت: طبق قرارداد اولیه ۹کیلومتر آن بازگشایی مسیر بوده که انجام شده و ۲کیلومتر آن خاکریزی شده و حدود ۷۰میلیارد تومان جهت تکمیل این پروژه اعتبار نیاز است.
وی همچنین درخصوص پروژه پل دهبکری گفت: این پروژه حدود ۱۳ سال آغاز به کار کرده و با پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی بدلیل کمبود اعتبار متوقف شده و نیازمند اعتباری بالغ بر ۴۵میلیارد تومان بوده همچنین اعتبار این پروژه ملی بوده است و مقرر شد در سال جاری از مازاد سرفصل های پروژه های دیگر به این پروژه اختصاص یابد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود: کلنگ احداث پروژه احداث بیمارستان ۲۰۲ تختخوابی بم نیز که در سال ۹۰ به زمین خورد تاکنون در فاز اول این پروژه ۴۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مقرر گردید مبلغ ۲۰میلیارد تومان در سال جاری به این پروژه اختصاص یابد.
رودری درباره پروژه خط انتقال آب شرب از سد نسا به بم و بروات تصریح کرد: طول مسیر خط انتقال ۳۶ کیلومتر است و حدود ۱۰کیلومتر این خط انتقال باقی مانده همچنین این پروژه تاکنون ۶۴درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال  ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه  گرفته شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی به این شهرستان سفرکرده بود.
شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است.
 
 
 


منبع : فرمانداری بم


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲