مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
معاون فرماندار بم خبر داد افتتاح واحد قطعه‌سازی خودرو در ارگ جدید بم/ تعطیلی 47 واحد صنعتی در بم
۱۳۹۵/۱۰/۰۸

معاون فرماندار بم خبر داد افتتاح واحد قطعه‌سازی خودرو در ارگ جدید بم/ تعطیلی ۴۷ واحد صنعتی در بم

معاون فرماندار بم خبر داد افتتاح واحد قطعه‌سازی خودرو در ارگ جدید بم/ تعطیلی ۴۷ واحد صنعتی در بم

معاون فرماندار بم از افتتاح یک واحد قطعه‌سازی خودرو در ارگ جدید بم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  بم، عباس زورونی صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان با حضور رئیس سازمان اقتصاد و دارایی استان کرمان اظهار داشت: شهرستان بم دارای سه مجموعه صنعتی شامل شهرک صنعتی بم، منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید و مجتمع صنعتی بروات است.
وی خاطرنشان کرد: درسطح شهرستان بم 144 واحد صنعتی وجود دارد که 97 واحد فعال و 47 واحد تعطیل هستند با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی واحدهای مشکل‌دار مشخص و به کارگروه رفع موانع تولید معرفی شدند.
 معاون فرماندار بم تصریح کرد: در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید شش کارخانه خودروسازی شامل کرمان موتور، مدیران خودرو، راین خودرو، کارمانیا، ارگ دیزل و فن گستر فعالیت دارند و طی 6 ماهه نخست سال جاری 39 هزار دستگاه خودرو سواری و کامیونت تولید شده است.
وی از راه‌اندازی یک واحد قطعه‌سازی خودرو در ارگ جدید خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر هفت واحد قطعه‌سازی در این مجموعه فعال هستند.
 زورونی ابراز داشت: از ابتدای امسال 13 جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان بم برگزار شده که 32 تفاهمنامه در بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری به میزان 73 میلیارد تومان مبادله شده است.
 وی گفت: در حال حاضر بیش از 9 هزار کارگر در کارخانجات خودروسازی ارگ جدید مشغول کار هستند که نسبت به سال قبل 13 درصد رشد داشته و طبق برنامه در سال 1402 باید کارگران این مجموعه به 25 هزار نفر برسند.
معاون فرماندار بم افزود: در بخش کشاورزی هم عمده محصول ما خرماست در شرق استان کرمان 200 هزار تن و در بم 80 هزار تن در سال تولید می‌شود که سال قبل 41 هزار تن صادرات و از ابتدای سال هم 26 هزار تن خرما به 18 کشور صادر شده است.
وی با بیان اینکه بم مرکز تجاری خرما ایران است، عنوان کرد: از سایر شهرها و استان‌های کشور خرما در بم نگهداری و صادر می‌شود.
معاون فرماندار بم خاطرنشان کرد: در بخش معدن ما دارای سه معدن فعال شامل دو معدن مرمر و یک معدن گرانیت هستیم.
 
 


منبع : فرمانداری بم
بازدید : ۱۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲